Alabama
Cory Callahan, Auburn High School, Auburn

Alaska
Amy Gallaway, West Valley High School, Fairbanks

Arizona
Barbara Hatch, Cactus Shadows High School, Cave Creek

Arkansas
Sonja Williams, Hall High School, Little Rock

California
Jennifer Rosebrook, Arcata High School, Arcata

Colorado
Bradley Johnson, ThunderRidge High School, Highlands Ranch

Connecticut
Theresa Vara-Dannen, University High School of Science & Engineering, Hartford

Delaware
Erin Sullivan, Cab Calloway School of the Arts, Wilmington

District of Columbia
Julian Hipkins, III, Capital City Public Charter School

Florida
Eric Johnson, Fivay High School, Hudson

Georgia
Thomas Wolff, South Forsyth High School, Cumming

Hawaii
Amy Perruso, Mililani High School, Mililani

Idaho
David Skinner, Bishop Kelly High School, Boise

Illinois
Joshua Bill, Waukegan High School, Waukegan

Indiana
Ashley Greeley, Harrison High School, West Lafayette

Iowa
Monte DeArmoun, Northwood-Kensett Junior/Senior High School, Northwood

Kansas
Carla Hibbs, Cheney High School, Cheney

Kentucky
Ron Adkisson, South Oldham Middle School, Crestwood

Louisiana
Jane Toomey, Warren Easton Charter High School, New Orleans

Maine
Marsha Newick, Frank Harrison Middle School, Yarmouth

Maryland
Mark Howell, Westlake High School, Waldorf

Massachusetts
Richard Houston, Harwich High School, Harwich

Michigan
Kelly Eddy, Livonia Churchill High School, Livonia

Minnesota
James Haney, Albert Lea High School, Albert Lea

Mississippi
Connie Lambert, Alcorn Central High School, Glen

Missouri
Eric Langhorst, South Valley Junior High School, Liberty

Montana
Bruce Wendt, Billings West High School, Billings

Nebraska
David Nebel, Lincoln Southeast High School, Lincoln

Nevada
Jennifer Chandler, Carson High School, Carson City

New Hampshire
Molly Stevenson, Exeter High School, Exeter

New Jersey
Jeanne DelColle, Burlington County Institute of Technology, Westampton

New Mexico
Stacy Moses, Sandia Preparatory School, Albuquerque

New York
Dana Robbins, Massapequa High School, Massapequa

North Carolina
Edward Dickson, Providence Day School, Charlotte

North Dakota
Kari Hall, Williston High School, Williston

Ohio
Joseph Foster, Waynesfield-Goshen High School, Waynesfield

Oklahoma
Jan McClaren, Claremore High School, Claremore

Oregon
Sol Joye, Neil Armstrong Middle School, Forest Grove

Pennsylvania
Elizabeth Lewis, Donegal High School, Mount Joy

Rhode Island
Lisa Johansen, Coventry High School, Coventry

South Carolina
Karen Ambrose, Ralph Chandler Middle School, Simpsonville

South Dakota
Mary Schmitz, Roosevelt High School, Sioux Falls

Tennessee
Barbara Marks, Watertown High School, Watertown

Texas
Robyn Elliott, RL Turner High School, Carrollton

Utah
Tabatha Mayne, Entheos Expeditionary Learning Academy, Kearns

Vermont
Robert MacLeod, Harwood Union High School, Duxbury

Virginia
Brian Heintz, West Springfield High School, Springfield

Washington
Steven Lawrence, Meridian High School, Bellingham

West Virginia
Cynthia Allred, Scott High School, Madison

Wisconsin
Margo Stewart, Oconto Falls High School, Oconto Falls

Wyoming
Cynthia Webb, University of Wyoming Lab School/Middle School, Laramie

Department of Defense Education Activity
Susan Payne, Alconbury Middle High School, Alconbury (UK)

U.S. Territories
Donald Mataese, Manu'a High School, American Samoa

Add comment

Login or register to post comments